Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z działem Obsługi Klienta, wybierając +44 1983 537799
 

 

1. Czy mogę zmienić kolor mojego pieca?

Tak. Jeśli piec, który posiadasz, wykończony jest matową farbą, możesz zakupić zestaw składający się z szablonu maskującego szybę oraz dwóch puszek odpornej na wysoką temperaturę farby w sprayu i samodzielnie pomalować piec. Możesz wybrać jeden z 8 kolorów: czarny, miedziany, zielony, niebieski, srebrny, brązowy, metaliczny oraz kolor kości słoniowej (beżowy).
 

 

2. Jak mocno mogę nagrzewać piec?

Zalecamy instalację termometru na rurze przyłączeniowej (około 30 cm nad górną ścianką pieca). Na termometrze oprócz tradycyjnej podziałki temperatury znajduje się opis, który dostarcza informacji o optymalnej, zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperaturze pieca. Przyjmuje się, że temperatura nie powinna przekraczać 250°C.
 

 

3. Czy mogę zasilać instalację centralnego ogrzewania i podgrzewać wodę użytkową wykorzystując piec wolnostojący?

W ofercie produktów Charnwood znaleźć można kolekcję pieców z płaszczem wodnym. Modele z płaszczem wodnym zostały stworzona specjalnie dla tych z Państwa, którzy chcą wykorzystać piec wolnostojący do podgrzewania wody użytkowej oraz zasilania instalacji centralnego ogrzewania. Dodatkowo w niektórych modelach powietrznych istnieje możliwość instalacji płaszcza wodnego wewnątrz paleniska.
 

 

4. Czy spalane w piecu drewno powinno być wysezonowane?

Tak. Aby należycie przygotować drewno, należy je pociąć, porąbać i pozostawić w suchym, dobrze wentylowanym miejscu przez okres jednego roku, a optymalnie dwóch lat. Oznakami dobrze wysuszonego drewna są łatwo odpadająca korowina oraz głębokie, dobrze widoczne pęknięcia na przekroju poprzecznym polan. Warto również zainwestować w miernik wilgotności drewna – jeśli odczyt jest niższy niż 25% drewno nadaje się do palenia.
 

 

5. Czy zachodzi potrzeba instalacji wkładu kominowego w kominie?

Przed instalacją urządzenia przewód kominowy powinien zostać sprawdzony przez kominiarza z odpowiednimi uprawnieniami. Kominiarz podejmie decyzję, czy przewód kominowy jest w dobrym stanie, czy wymaga uszczelnienia, bądź instalacji wkładu kominowego. Przy uszczelnianiu komina lub instalacji wkładu kominowego zawsze wybieraj materiały atestowane dla urządzeń na paliwa stałe.
 

 

6. Jakiej mocy pieca potrzebuję?

Aby właściwie dobrać moc urządzenia do kubatury pomieszczenia, skorzystaj z narzędzia stove calculator dostępnego na naszej stronie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultuj się z instalatorem.
 

 

7. Czy potrzebna jest dobra wentylacja w pomieszczeniu, w którym znajduje się piec?

Piec do swojej pracy zużywa powietrze, dlatego do pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie, powinna zostać doprowadzona odpowiednia ilość świeżego powietrza z zewnątrz. Kratka wlotowa (czerpnia powietrza) powinna być zabezpieczona przed samoczynnym zamykaniem, by zagwarantować stały jego dopływ. Istnieje możliwość bezpośredniego doprowadzenia powietrza do paleniska do większości modeli pieców Charnwood.
 

 

8. Czy w piecu mogę spalać bezdymne paliwo stałe?

Jeśli piec wyposażony został w ruszt na paliwo stałe, możliwe jest spalanie bezdymnego paliwa stałego.
 

 

9. Gdzie mogę znaleźć najbliższego dealera produktów Charnwood?

Informacji o najbliższym dealerze szukaj na naszej stronie internetowej w zakładce ‘Gdzie kupować’. Jeśli poszukujesz dealera na terenie Wielkiej Brytanii lub Irlandii, podaj swój kod pocztowy i odszukaj najbliższego dealera.