Heating to Huhne

Chris Huhne odwiedził siedzibę Charnwood


2 sierpnia Chris Huhne Sekretarz Stanu ds. Energii i Zmian Klimatu Wielkiej Brytanii odwiedził naszą fabrykę. Chris przybył, aby zobaczyć ostatni etap przeszło 2 milionowej inwestycji. Chris miał również okazję przeciąć wstęgę i w ten sposób oficialnie otworzyć stanowisko naszego nowego robota spawalniczego.

Podczas wizyty mieliśmy okazję porozmawiać na temat znaczenia urządzeń opalanych drewnem w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.Rozmawialismy również o projekcje pod nazwą Renewable Heating Initiative (RHI) – (Ogrzewanie z odnawialnych źródeł energii). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych firm zajmujących się sprzedażą paliw.

W czasie wizyty na wyspie Wight oprócz naszej fabryki Chris Huhne odwiedził również nowy oddział badawczo – rozwojowy (R&D facility) w fabryce Vestas.Firma zajmuje się produkcją śmigieł do elektrowni wiatrowych.

Pan Huhne docenił trud i determinację do przemian, których celem jest zamiana wyspy Wight w najbardziej przyjazne środowisku miejsce w kraju.