MIGB pl

Vince Cable otwiera wystawę Make it in Great Britain24 lipca brytyjski Sekretarz Stanu ds. Biznesu Vince Cable uroczyście otworzył wystawę promującą brytyjski przemysł w Londyńskim Muzeum Nauki. Charnwood również znalazł się w gronie wystawców prezentując serię emaliowanych paneli (więcej szczegółów na www.ajwells.com) oraz piec Tor Pico na drewno. Nasz film przedstawiający proces produkcji pieców pojawił się po raz pierwszy na dużym ekranie muzeum.

Wystawa Make it in Great Britain jest zwięczeniem rządowej kampanii promującej brytyjski przemysłu wytwórczy - inicjatywy zapoczątkowanej w ubiegłym roku przez Departament Biznesu, Innowacji i Umiejętności, której celem jest zakwestionowanie przestarzałych poglądów i obalenie mitu, że w Wielkiej Brytanii ‘już nic się nie produkuje’. Na wystawie można obejrzeć produkty 39 wystawców, wśród nich - McLaren, Mars, BAE, Rolls Royce.

Oto wypowiedź Sekretarza Stanu ds.Biznesu Vince Cable:

"Przemysł wytwórczy jest istotną częścią brytyjskiej gospodarki. W przemyśle zatrudnionych jest 2, 5 miliona ludzi. Co roku do budżetu państwa wpływa 137 miliardów funtów. Ogólne wyobrażenie o brytyjskim przemyśle jest niezgodne z rzeczywistością i musi zostać sprostowane. Tylko w ten sposób w perspektywie długoterminowej możemy zapewnić branży niezbędne wsparcie w nowe talenty. Jest to zadanie zarówno dla brytyjskiego rządu jak i sektora przemysłowego. Realizując to zadanie rozpoczęliśmy kampanię Make it in Great Britain, której zwięczeniem jest ta wystawa.”

W otwarciu wystawy Make it in Great Britain oprócz Sekretarza Stanu ds. Biznesu uczestniczył brytyjski Minister ds. Biznesu Marka Prisk (na zdjęciu z Johnem Wells powyżej). Wystawę będzie można oglądać przez sześć tygodni w trakcje Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.

Ian Blatchford, dyrektor Londyńskiego Muzeum Nauki, powiedział:

" Muzeum Nauki posiada wiodącą na świecie kolekcję, prezentującą największe osiągnięcia inżynierskie ostatnich 200 lat, a wystawa Make it in Great Britain nie jest wyjątkiem. Ukazuje bowiem właściwy kierunek, w którym powinna iść brytyjska produkcja w najbliższych latach.

"Nauka, technologia i inżynieria od zawsze były wykorzystywane do rozwiązywania problemów człowieka - od żarówek i telewizorów do parowozu - Rakiety Stephensona – do obejrzenia na wystawie w muzeum. Wszyscy Ci wynalazcy wnieśli swój wkład w brytyjski przemysł. Mamy nadzieję, że tak wielu ludzi jak to tylko możliwe odwiedzi nas w Muzeum Nauki tego lata, by podziwiać najbardziej innowacyjne rozwiązania z terenu całej Wielkiej Brytanii. "

Wstęp na wystawę Make it in Great Britain jest bezpłatny. Wystawę można oglądać do 9 września 2012.