brochures PL

Nagroda za eko-katalog


W tym miesiącu za nasz firmowy katalog Charnwood otrzymaliśmy nagrodę The Print & Design Awards 2012 (katalog wydrukowano w ekologicznej drukarni Crossprint Ltd). Katalog Charnwood zwyciężył w kategorii ‘Najlepsze wykorzystanie makulatury’.Gala rozdania nagród miała miejsce na pokładzie luksusowego Silver Sturgeon na rzece Tamizie. W ceremonii wzięło udział około 200 przedstawicieli brytyjskiego przemysłu poligraficznego.

Do wyrobu naszych produktów zawsze wybieramy surowce przyjazne środowisku i pochodzące z lokalnego, brytyjskiego rynku. Gdzie to tylko możliwe staramy się wspierać inne gałęzie lokalnego przemysłu. Z siedziby firmy Charnwood do drukarni Crossprint Ltd. można bez mała dorzucić kamieniem stąd, też od samego początku (od 1972 roku) wszystkie nasze materiały (katalogi, broszury, ulotki itp.) drukujemy właśnie w tej drukarni.

Poniżej przedstawiamy kilka faktów dotyczących naszego katalogu:

Papier używany do wydruku naszych katalogów produkowany jest na określony wymiar, dzięki czemu ilość odpadów jest mniejsza o około 24%

Wydruk w firmie Crossprint odbywa się na maszynie Ryobi B2 755, która zużywa około 40% mniej energii niż inne tego typu urządzenia dostępne na rynku, a w dodatku zasilana jest prawie wyłącznie przetworzoną energią słoneczną!

Do wydruków używamy papieru w 100% pochodzącego z recyklingu oraz tuszu pochodzenia roślinnego. Ponadto z uwagi na rodzaj stosowanego papieru drukarnia Crossprint zużywa około 7 % mniej tuszu.

Aby otrzymać bezpłatny egzemplarz katalogu Charnwood kliknij tutaj. Wersja on-line kliknij tutaj!