O Nas

wells 3

Firma A.J. Wells & Sons Ltd, producent pieców Charnwood powstała w 1972 roku. Jest to firma rodzinna, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości pieców na drewno i inne paliwo stałe. Jest to jednocześnie najstarszy producent tego typu urządzeń w Wielkiej Brytanii. Obecnie przedsiębiorstwem zarządza drugie i trzecie pokolenie rodzinny Wellsów.Dzięki solidnej konstrukcji urządzenia Charnwood od wielu lat utrzymują niezmiennie wysoką jakość.

Działalność firmy rozpoczął w 1972 roku Alfred Wells i jego dwaj synowie. Pierwotnie siedzibą firmy była miejscowość Niton na wyspie Wight (południowa Anglia). W ciągu ostatnich czterdziestu lat mała firma mieszcząca się na powierzchni 1500 stóp kwadratowych (139 m²) i zatrudniająca 3 osoby rozrosła się do przedsiębiorstwa zajmującego powierzchnię 50000 stóp kwadratowych czyli 4645 m2 z zatrudnieniem przekraczającym 170 osób, stając się jednocześnie jednym z większych pracodawców na wyspie Wight. Obecnie siedziba firmy mieści się w miejscowości Newport.Jesteśmy dumni z naszej kadry pracowniczej. Naszych pracowników cenimy za lojalność i ciężką pracę, szczególnie tych, którzy pracują dla nas przez ostatnie 25 lat. Bez wątpienia ma to ogromny wpływ na stabilność firmy, a także na stałą, wysoką jakość produktów.Firma A.J.Wells & Sons Ltd. prowadzona jest przez chrześcijan, dlatego chrześcijańskie wartości i zasady stanowią wyznacznik działalności firmy.

Na wysoką jakość produktów Charnwood kluczowy wpływ wywiera zaangażowanie pracowników oraz ciągłe inwestycje w najnowsze technologie i sprzęt. W ostatnich latach firma zainwestowała we własną emaliernię, nowoczesne zaawansowane technologicznie prasy (CNC controlled), roboty spawalnicze oraz wycinarki laserowe. Najnowszy sprzęt gwarantuje powtarzalność, precyzję i wysoką jakość najdrobniejszych elementów.

Wszystkie elementy pieców i podstawowe akcesoria produkowane są przez A.J.Wells & Sons na miejscu w fabryce; wyjątek stanowią elementy żeliwne. Dzięki samowystarczalności firma jest w stanie w pełni kontrolować proces produkcji urządzeń oraz ich jakość.Wszystko to sprawia, że dostarczane naszym klientom produkty są przyjazne w obsłudze, a przede wszystkim służą przez długie lata.


ZAOPATRZENIE

W dążeniu do najwyższej jakości zawsze zaopatrujemy się w surowce ze znanych, sprawdzonych i możliwie najlepszych źródeł. Staramy się budować silne relacje z naszymi dostawcami, stąd też mamy pewność, że oferowane przez nich surowce zachowują najwyższą jakość. Zawsze wybieramy surowce z lokalnego brytyjskiego rynku. Uważamy, że transport surowców z innych części świata z uwagi na niższą cenę nie ma większego sensu ekonomicznego i negatywnie oddziałuje na środowisko. Poza tym jedne z najlepszych surowców dostępne są na miejscu, w Wielkiej Brytanii. Dla dobra naszych klientów kierujemy się zasadą, by zawsze na pierwszym miejscu stawiać jakość, bez względu na koszty.Zakup produktów Charnwood to inwestycja długoterminowa. Gwarantujemy, że nasze piece będą zaopatrywać Państwa domy w przytulne ciepło przez wiele, wiele lat.


OBSŁUGA KLIENTÓW

Jako firma prywatna doskonale rozumiemy, jak ważna jest właściwa obsługa klientów. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby sprostać Państwa oczekiwaniom, zapewnić możliwie najlepszą obsługę i przekazać niezbędne informacje.

Nasz dział obsługi klienta jest zawsze do Państwa dyspozycji, zarówno przed zakupem produktów Charnwood, jak i po zainstalowaniu urządzeń. Oprócz działu obsługi klienta na miejscu w fabryce, posiadamy również wykwalifikowaną kadrę przedstawicieli handlowych w różnych rejonach Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz innych częściach świata.

Staramy się również zagwarantować naszym klientom szybką dostawę części zamiennych. Części zamienne zazwyczaj wysyłane są w ciągu 48 godzin, a jeśli zajdzie taka potrzeba następnego dnia. Jesteśmy dumni z naszych usług, a nasi klienci potwierdzają ich wysoką jakość.


OCHRONA ŚRODOWISKA

W Charnwood troska o środowisko naturalne przejawia się na każdym etapie działalności - począwszy od projektowania urządzeń, przez zakup surowców, produkcję, transport, na utylizacji odpadów kończąc. Zawsze wybieramy metody i sposoby najbardziej przyjazne środowisku.Dążymy również do tego, aby nasze piece osiągały możliwie najwyższą sprawność, dzięki czemu zużywają mniej paliwa. Dodatkowo nasze piece spalają głównie drewno - odnawialne źródło energii, co pozwala zachować paliwa kopalne, których ilość maleje z roku na rok, dla przyszłych pokoleń.

Aby uzyskać więcej informacji o jakości naszych produktów i podejściu do ochrony środowiska kliknij tutaj.

Pozostałe Firmy

W skład firmy A.J. Wells & Sons Ltd. oprócz Charnwood wchodzą:

New enamel logo


jest to oddział, który początkowo zajmował sie głównie emaliowaniem pieców Charnwood. Obecnie oprócz pieców emaliowane są kuchenki, wanny, a przede wszystkim panele i znaki. Oddział realizuje zlecenia firm i klientów indywidualnych. Do grona naszych klientów należą: Londyńska Firma Transportowa (Londyńskie Metro), Krajowa Kolej oraz producenci kuchenek gazowych i elektrycznych.

anki logo

jest to oddział zajmujący się importowaniem systemów kominowych produkowanych ze skały magmowej (pumeksu). Jako jeden z najstarszych producentów pieców w Wielkiej Brytanii skorzystaliśmy z okazji importu tych wyjątkowych systemów kominowych, gdyż uważamy, że jest to doskonały materiał do budowy nowych kominów, jak i instalacji wkładów kominowych w już istniejących przewodach kominowych.

bodj logo

ten oddział zajmuje się również importem. Są to produkty Bodj powstające w ramach projektu sprawiedliwy handel. Produkty Bodj to wyrabiane w naturalny sposób płytki terakotowe oraz akcesoria kominkowe produkowane w Kambodży. Dzięki sprzedaży produktów Bodj – płytek terakotowych oraz ręcznie wyplatanych koszy z lokalnych surowców - wspieramy rozwój małych rodzinnych firm w Kambodży.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje przybliżyły Państwu odpowiedz na pytanie, kim jesteśmy. Pozostałe informacje na stronie dostarczą Państwu szczegółowego opisu produktów, informacji technicznych oraz danych kontaktowych.Naszym nadrzędnym celem jest łączenie jakości naszych produktów z wysokim poziomem obsługi oraz troska o dobro klientów tak, aby przekonać Państwa do zakupu produktów marki Charnwood.

iso logos

Przydatne Linki

www.ajwells.com
www.bodj.co.uk
www.anki.co.uk