Piece z płaszczem wodnym

Kolekcja pieców Charnwood z płaszczem wodnym została stworzona specjalnie dla tych z Państwa, którzy chcą połączyć piękno pieców wolnostojących z funkcją centralnego ogrzewania.

Korzyści płynących z tego połączenia jest wiele. W przeciwieństwie do kotłów opalanych gazem, olejem lub zasilanych prądem elektrycznym piece wolnostojące są proste w instalacji, stanowią pewne źródło energii, a dzięki stałej cyrkulacji powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach eliminują proces kondensacji pary wodnej, w związku, z czym wywierają korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie użytkowników.

Wysoka sprawność pieców z płaszczem wodnym firmy Charnwood to także mniejsza emisja dymu i dwutlenku węgla, czyli pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Tak jak wszystkie nasze piece, modele z płaszczem wodnym wyposażone zostały w system czystego spalania i czystej szyby (kurtyna powietrzna), który zapewnia wysoką sprawność, oszczędność paliwa i nieprzerwany widok żywego ognia, bez względu na rodzaj stosowanego paliwa.

Modele Cove 2B, Island IIIb, Country 16b posiadają również bezkonkurencyjny, obrotowy ruszt z popielnikiem gwarantujący rożnorodność spalanego paliwa oraz łatwe i szybkie usuwanie popiołu. Ruszt stanowi również dodatkową regulację, dzięki której można zwiększyć dolot powietrza do komory spalania (delikatnie obracając ramiona rusztu) i tym samym przyspieszyć proces palenia.

Nasi klienci wysoko oceniają jakość pieców Charnwood z płaszczem wodnym i w tej dziedzinie jesteśmy uważani za liderów lokalnego rynku.

Kliknij na wybrany model i zobacz więcej szczegółów.